Zajęcia


Rok akademicki 2016/2017

Podczas tych zajęć studenci poznają różne wzorce projektowania wykorzystywane przy tworzeniu SPA (Sinle Page Applications), zapoznadzą się z najnowszymi trendami oraz technologiami wykorzystywanymi w świecie technologii webowych, nauczą się pracy w zespole deweloperskim, kierowanym przez architekta, wedle faktycznych procesów biznesowych. Wspólnie z architektem zaprojektują oraz zaimplementują złożoną SPA, wykorzystując JavaScript zarówno po stronie przeglądarki jak i serwera (tzw. Full Stack Application).

Informacje ogólne Partner zajęć
 • Semestr letni
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
 GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB

Prowadzący

tadeusz makuch

Tadeusz Makuch

Od czasów studiów lubi dzielić się wiedzą, kiedy to wraz z grupą znajomych założył SKN Grupa .Net. Po ukończeniu studiów dołączył do GFT (pierwotnie Rule Financial), gdzie przerzucił się na Javascript. Prywatnie fan gier karcianych, planszowych i komputerowych.

Michal Markowski

Michał Markowski

Od ponad 10 lat związany z technologiami internetowymi. Obecnie pracownik GFT odpowiedzialny za tworzenie aplikacji dla banków inwestycyjnych. Zafascynowany nowymi technologiami i podejmowaniem wyzwań związanych z nimi. Po godzinach fan kitesurfingu i żeglarstwa.

Sosnowski Damian

Damian Sosnowski

Zawodowo i hobbystycznie zajmuje się technologiami internetowymi od wielu już lat. Obecnie pracuje jako Technical Lead w firmie GFT, odpowiedzialny za prowadzenie i architekturę aplikacji, oraz za tworzenie oraz projektowanie narzędzi wykorzystywanych wewnątrz firmy.

Zaawansowany kurs poświęcony będzie programowaniu w języku JAVA. W ramach 15 spotkań w formie zajęć laboratoryjnych studenci zapoznają się z zagadnieniami związanymi z testowaniem i budowaniem oprogramowania, nowoczesną technologią renderowania JAVA FX, serwerami i kontenerami aplikacyjnymi oraz technologiami internetowymi. Kurs powstał przy współpracy z PSI Polska, największą w Poznaniu firmą tworzącą autorskie rozwiązania w języku JAVA dla przemysłu, logistyki i energetyki. Na zajęciach nie zabraknie praktycznych aspektów wykorzystania technologii internetowych dostarczonych przez środowisko JAVA i biznesowych aspektów wykorzystania oprogramowania.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin

Prowadzący

mbocian

Michał Bocian

Development Manager, zarządzający zespołem projektowym w PSI Polska. Ma 6-letnie doświadczenie w tworzeniu i rozwoju oprogramowania w języku JAVA. Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB

Zwinne (ang. agile) podejście do wytwarzania oprogramowania to sposób pracy, który zakłada budowanie wysokiej jakości produktów lub usług w krokowy, przyrostowy sposób tak, aby regularnie dostarczać klientowi jak największą wartość biznesową. Opiera się na bliskiej współpracy zarówno z klientem, jak użytkownikiem końcowym realizowanych rozwiązań. Przedmiot Metodyki zwinne jest poświęcony 2 dużym, powiązanym ze sobą blokom tematycznym – Lean i Agile. W ramach pierwszego z nich studenci będą mieli okazję poznać metodykę Kanban, wywodzącą się z fabryki Toyoty (Toyota Production System); blok drugi poświęcimy metodyce Scrum. Podczas zajęć realizowanych w formie ćwiczeń i wykładów przedstawimy narzędzia, dobre praktyki i przykłady z życia z zastosowania w praktyce obu sposobów pracy. Porównamy metodyki oraz omówimy potencjał i zagrożenia wynikające z nieprawidłowego użycia każdej z nich.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr letni
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
AllegroTech_fin

Prowadzący

EwaGowin

Ewa Gowin

Lean Agile Coach, certyfikowany Product Owner i Scrum Master. Współtworzyła i prowadziła szkolenia ze Scruma i Kanbana dla kilkuset osób. Od roku pomaga zespołom infrastruktury Allegro usprawniać pracę korzystając z Kanbana. W agile interesują ją przede wszystkim ludzie i interakcje, bo wierzy, że dla zgranego zespołu nie ma rzeczy niemożliwych.

DawidLewandowicz

Dawid Lewandowicz

Dawid posiada 15 letnie doświadczenie związane z wytwarzaniem oprogramowania. Jest cetyfikowanym kierownikiem projektów (Prince2 Practitioner). Obecnie pracuje jako Agile Coach (CSP, PSPO) z zespołami developerskimi oraz infrastruktury Allegro. Charakteryzuje się niekonwencjonalnymi pomysłami, wielokontekstową analizą prowadzącą do niestandardowych.

Celem przedmiotu jest uzyskanie przez studentów wiedzy i umiejętności z zakresu tworzenia nowoczesnych aplikacji internetowych przy użyciu technologii HTML5 i JavaScript. Na zajęciach studenci stworzą projekt oparty o najnowsze wzorce oraz technologie wykorzystywane w aplikacjach przeglądarkowych.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB

Uczestnicy zajęć dowiedzą się, dlaczego Android jest atrakcyjną platforma dla programisty. Poznają jego architekturę, dowiedzą się jak wspierać całą gamę urządzeń z tym systemem oraz nauczą się tworzyć aplikacje od podstaw zgodnie z najlepszymi standardami. Po ukończeniu zajęć studenci będą wyposażeni w wiedzę i umiejętności niezbędne do tworzenia własnych aplikacji na Androida oraz dalszego samodzielnego doskonalenia się w tym zakresie. Wymagana jest podstawowa znajomość Javy.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy/letni
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
AllegroTech_fin

Przedmiot obejmuje tematykę programowania na platformę iOS – od podstaw po tematy bardziej złożone. Kurs rozpoczyna się wprowadzeniem do języka Swift – który Apple nazywa “przyszłością swojego developmentu”. Następnie przedstawione zostają zagadnienia dotyczące tworzenia interfejsu użytkownika – od podstawowych kontrolek po listy, animacje, czy tworzenie ekranów adaptujących swój wygląd w zależności od klasy urządzenia. Zostaną również poruszone tematy przechowywania danych, wykonywania asynchronicznego / w tle czy komunikacji sieciowej. W trakcie przedmiotu student uzyska wiedzę, która pozwoli mu na samodzielne stworzenie w pełni funkcjonalnej aplikacji. Będzie to zatem wiedza niezbędna do rozpoczęcia pracy jako programista iOS – czy to w firmie czy rozpoczynając własną działalność.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy/letni
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
AllegroTech_fin

Prowadzący

MariuszLisiecki

Mariusz Lisiecki

Programista iOS z wieloletnim doświadczeniem. Od 2014 lider zespołu iOSowego w Allegro w Poznaniu. Interesujący się technologiami mobilnymi, zmieniającymi świat, w którym żyjemy. Uwielbia poznawać nowe techniki i narzędzia programistyczne. Swoją wiedzą chętnie dzieli się też z innymi – czy to jako prelegent na konferencjach, czy jako trener / wykładowca na szkoleniach / uczelnianych zajęciach.

Jest to kurs będący następcą zajęć “Windows Phone”. Powstał ze względu na aktualizację technologii do nowej wersji platformy nazwanej Universal Windows Platform (UWP). UWP pozwala tworzyć aplikacje mogące działać zarówno na telefonach komórkowych jak i systemach Windows 8.1 i wzwyż. Chcąc uczynić zajęcia jak najbardziej praktycznymi, skupiamy się na tworzeniu różnych części aplikacji, omawiamy techniczne możliwości platformy UWP, zwieńczając kurs projektem końcowym, zintegrowanym z zewnętrznymi źródłami danych REST API.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy/letni
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
AllegroTech_fin

Prowadzący

Marek-low

Marek Banaszak

Jestem pasjonatem nowych technologii z głową pełną pomysłów, które staram się wdrożyć w życie. Pracuję w Allegro, gdzie odpowiadam za rozwój aplikacji na platformę Windows Phone. Specjalizuję się w programowaniu, ale poszerzam swoją wiedzę także o aspekty związane z zarządzaniem projektami. Brałem udział w konkursie Microsoft Imagine Cup, gdzie dwukrotnie udało mi się stanąć na światowym podium. Staram się być obecny na różnych wydarzeniach technologicznych i jeśli jest ku temu okazja, to chętnie w roli prelegenta.

DawidMackowiak

Dawid Maćkowiak

Zawodowo, specjalista w zakresie programowania i rozwoju aplikacji mobilnych. Programista Windows Phone od początków istnienia platformy. Odpowiedzialny za rozwój i utrzymanie flagowych produktów Grupy Allegro dedykowanych platformie Windows. Poza pracą, twórca wielu nieformalnych projektów developerskich.

Przedmiot pozwala na zapoznanie się z budową, otoczeniem i utrzymaniem usług opartych o wzorzec architektury REST.  Zagadnienia poruszane na wykładach to: zasoby, reprezentacja, implementacja Jersey, projektowanie API, dokumentacja, storage, cache + load balancing, bezpieczeństwo, edge / API gateway, infrastruktura, monitoring i potrzeby mobilne, Spring Boot & Spring Cloud, server oauth, logowanie danych w rozproszonych systemach.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy/letni
 • ECTS: 6
 • Typ zajęć: wykład – 30 godzin,
  zajęcia laboratoryjne – 30 godzin
AllegroTech_fin

Prowadzący

AdrianPerek

Adrian Perek

Programuje w Java i technologiach pokrewnych od 2008 roku. W przeszłości zajmował się zagadnieniami związanymi z automatyczną generacją kodu, budową narzędzi deweloperskich. Obecnie skupia się głównie na systemach rozproszonych i koncepcji mikrousług. Pasjonat malarstwa i zegarków(w wolnym czasie także sam maluje).

MateuszStepniak

Mateusz Stępniak

Pasjonat nowych technologii – świetnie się czuje zarówno w rozwiązaniach back-end (mikro-usługi w technologiach java i node.js) jak i mobilnych (Android) oraz pomiędzy tymi dwoma światami (REST API).

me

Michal Trojanowski

Developer głównie backendowy, ale front też mu nie straszny. Zawodowo programowaniem zajmuje się od 2008 roku. Lubi pracować w różnych technologiach – czy to PHP, Java, node.js czy React, i ciągle uczyć się nowych. Pasjonat rozwiązań typu open-source i zagadnień z tematyki devops.

WojtysiakMariusz

Mariusz Wojtysiak

Deweloper z ponad 15-letnim doświadczeniem. Tworzył system IDS wykrywający włamania do sieci (IDS), usługi SOAP do masowego wysyłania maili, faxów i smsów, backend serwujący dane dla urządzeń mobilnych. Uwielbia języki z mocnym typowaniem: java, c#, c++. Aktualnie fascynuje go tematyka API Management.

PrzemyslawWyrobek

Przemysław Wyrobek

Software Engineer w Grupie Allegro. W Grupie Allegro pracuje od 2010 gdzie rozwija aplikacje backendowe w oparciu o technologie Java. Ewangelista architektury REST i współodpowiedzialny za tworzenie i rozwój nowego RESTowego API Allegro. Entuzjasta mobile’a, nowych technologii oraz dobrze zaprojektowanych i prostych rozwiązań.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 2
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 18 godzin

Celem przedmiotu jest wprowadzenie przyszłych profesjonalnych programistów w podstawowe dobre praktyki potrzebne w codziennej pracy nad projektem, który pierwszą wersję ma już za sobą. Od code review i testowania, przez refactoring po skuteczną komunikację technicznych aspektów projektu. Na przykładzie aplikacji w JavaScripcie przećwiczymy wykorzystanie i wspieranie bibliotek open-source, prace utrzymaniowe aplikacji webowej i podnoszenie jakości jej kodu, metody komunikacji wspierające pracę zespołu programistycznego (code review, dyskutowanie i dokumentowanie architektury).

„By software developers, for software developers” – będę Was uczył tego, czego sam musiałem się nauczyć na błędach.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
me.avatar.lg

Zbigniew Tenerowicz

Ma na celu przedstawienie podstawowy zagadnień z zakresu projektowania aplikacji zgodnych z podejściem skoncentrowanym na użytkowniku (human centered design / user centered design). Zajęcia mają charakter warsztatowy. W trakcie kolejnych spotkań grupy studentów realizują własne projekty poznając realia pracy projektanta.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
 
man-303792_640

Mateusz Raźniak

Jestem projektantem z kilku letnim doświadczeniem w branży IT. Moim zdaniem projektowanie jest rozwiązywaniem problemów użytkowników produktów cyfrowych. W ciągu swojej kariery rozwiązałem ich wiele, zarówno w małych jak i dużych projektach IT. 

W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z formami zapewnienia jakości na różnych etapach cyklu rozwoju i utrzymania oprogramowania. Dowiedzą się również czym jest scenariusz testowy, jakie powinien zawierać informacje oraz jak zaplanować jego weryfikację na platformie. Dodatkowo otrzymają dawkę wiedzy o automatyzacji testów i narzędziach wspierających ten proces w trakcie wytwarzania oprogramowania. Po ukończeniu cyklu zajęć uczestnicy będą posiadać wiedzę i umiejętności pozwalające na zapewnienie odpowiedniego poziomu jakości w tworzonym oprogramowaniu.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
chorw2

Grzegorz Bilewski

Absolwent Politechniki Poznańskiej o specjalizacji Inżynierii Oprogramowania. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako QA Specialist, aktualnie Head of QA zarządzający jakością oprogramowania w firmie Pearson English. Zwolennik praktyk Continuous Integration oraz Continuous Delivery. W pracy kieruje się zasadą „Oddania automatom to co powtarzalne i pozostawienia ludziom to co kreatywne”.

Jacek Blendowski

Jacek Blendowski

Absolwent Politechniki Poznańskiej na wydziale Informatyki. Rozpoczynał swoją karierę zawodową jako tester manualny w BZ WBK S.A. Aktualnie Senior QA Specialist w firmie Pearson English, zajmujący się procesami testowymi i rozwojem narzędzi wspierających testowanie.

Wcześniejsze zajęcia

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin

Na zajęcia uczestnicy zapoznają się z pisaniem aplikacji biznesowych w frameworku Java OpenUI5 oraz łączeniem ich z technologią Internetu Rzeczy. Podczas warsztatów będzie przedstawiana komunikacja pomiędzy aplikacjami a Beaconami – małymi urządzeniami, które potrafią wskazać położenie czy temperaturę otoczenia lub przedmiotów. Dzięki temu studenci mają szansę poznać tę nową technologię i z powodzeniem nauczyć się samodzielnie pisać aplikacje wykorzystujące Internet Rzeczy.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin

Prowadzący

Apollogic_Monika_Hoffmann

Monika Hoffmann

Monika jest absolwentką Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Od 4 lat zajmuje się systemami CRM, z naciskiem na systemy SAP. W wolnych chwilach lubi grać w gry planszowe za znajomymi.

Apollogic_Robert_Mastalerek

Robert Mastalerek

Posiada 3 lata doświadczenia w branży IT. Obecnie pracuje jako konsultant SAP CRM i programista Java. Wcześniej zajmował się projektowaniem, tworzeniem i pozycjonowaniem stron WWW. Jego główne zainteresowania to podróże i sport.

Apollogic_Piotr_Ożga

Piotr Ożga

Ukończył Informatykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Piotr od ponad dwóch lat pracuje jako Business Software Developer. Prywatnie interesuje się transportem i technologią, lubi podróżować i jeść burgery.

Apollogic_Marcin_Wawrzonkowski

Marcin Wawrzonkowski

Marcin pracuje w Apollogic jako konsultant SAP CRM od dwóch lat. Jest absolwentem Automatyki i Robotyki na wydziale elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Jego hobby to dobry film i dobra książka.

Apollogic_Adam_ Wierzbiński

Adam Wierzbiński

Adam pracuje w Apollogic jako konsultant SAP od 4 lat. Zajmuje się głównie programowaniem oraz zarządzaniem projektami. Jego główne zainteresowania to szeroko pojęta elektronika, wszelkiego rodzaju gadżety, gry oraz książki SF/fantasy.

Podczas zajęć student pozna podstawowe operacje na typach danych, zagadnienia programowania zorientowanego obiektowo, dowie się na czym polega wielowątkowość w programowaniu, co to takiego WPF i TDD, a także pozna najczęściej używane wzorce projektowe oraz dowie się czemu warto pisać testy jednostkowe.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB

W trakcie zajęć, dokonujemy przekrojowego omówienia zagadnień związanych z tworzeniem aplikacji na platformie Windows Phone. Największy nacisk kładziemy na praktyczny wymiar tego kursu. Mając to na uwadze, naszym głównym celem jest nauczenie każdego uczestnika umiejętności zaprogramowania prostej aplikacji, która będzie architektonicznie spójna i wartościowa, z zachowaniem ogólnej wiedzy o samej platformie, a także jej możliwościach.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
AllegroTech_fin

Podczas zajęć student uzyska wiedzę i umiejętności niezbędne w procesie projektowania i implementowania systemu informatycznego wykorzystującego wielowątkowość i messaging. Zrozumie wyzwania stawiane projektantom skalowalnych systemów rozproszonych oraz nauczy się jak stworzyć testowalną architekturę aplikacji.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 4
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB

Prowadzący

Kujawa Tomasz_08-07-13

Tomasz Kujawa

Pasjonat programowania, głównie w środowisku .NET. Zainteresowania głównie w budowaniu systemów backendowych, opracowywaniu API a także budowania architektur złożonych systemów. Bliska jest mu również współpraca z UX oraz UI designerami. Aktywny członek lokalnego środowiska programistycznego. Czas poza komputerem spędza aktywnie – trenując aikido, biegając, chodząc po górach.

g_jachimko

Grzegorz Jachimko

Programista, architekt, pasjonat oprogramowania z 15 letnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizuje się w programowaniu wielowątkowym i optymalizacji kodu. Doświadczenie zdobywał zarówno u dużych graczy (Microsoft, Siemens), jak i tych mniejszych. Przekrój obszarów IT – od systemów wbudowanych (systemy zarządzania transportem publicznym), e-commerce (bing shopping, price comparison, crm) po zagadnienia bankowości inwestycyjnej.

J.Polak-small

Jan Polak

Programista .Net W GFT, prowadzi projekt, którego celem jest rozwój i utrzymanie strategicznej platformy wyceny ryzyka kredytowego w bankowości inwestycyjnej.

Projektowanie UX to przedmiot, podczas którego studenci mogli zapoznać się z tym, czym w praktyce jest user experience oraz w jaki sposób zbierać informacje niezbędne do zaprojektowania produktu w duchu User-Centered Design. Zajęcia obejmują teoretycznie i praktyczne aspekty pracy Projektanta UX.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin

Prowadzący

Pearson_Michal_Aleksander

Michał Aleksander

Z wykształcenia dziennikarz, który w pewnym momencie swojego życia skręcił w stronę (bliskiej mu od zawsze) technologii i projektowania. Przez 5 lat projektował dla kluczowego serwisu e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie UX and Design Manager w przedsionku technologicznym największej na świecie firmy edukacyjnej – Pearson English, w której skupia się na porządkowanie procesów, wypracowywaniu najlepszych podejść projektowych oraz metodach warsztatowych. Autor książki ‚Jak stać się lepszym projektantem UX’.

W związku z rosnącą ofertą i możliwościami rozwiązań chmurowych wiele przedsiębiorstw decyduje się na przeniesienie swojej infrastruktury informatycznej właśnie na tego typu platformy. W obliczu tego, by zachować konkurencyjność, firmy z branży IT muszą być na bieżąco z tymi technologiami. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na pracowników znających rozwiązania chmurowe, potrafiących tworzyć oprogramowanie korzystające z ich możliwości, bądź zarządzać już istniejącymi aplikacjami działającymi na tego typu platformach. Celem zajęć jest zapoznanie słuchaczy, na podstawie Microsoft Azure, z ideami stojącymi za “chmurą”, przedstawienie jak najszerzej jej możliwości nabycie przez nich praktycznych umiejętności potrzebnych do tworzenia oprogramowania, które ma działać w środowisku chmurowym. Ponadto studenci zetkną się z zagadnieniami związanymi z zarządzaniem takimi aplikacjami, jak i samym środowiskiem Azure. W trakcie zajęć będą mieli sposobność m.in. stworzenia własnej aplikacji/strony działającej w oparciu o narzędzia udostępniane przez Microsoft Azure.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 3
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin

Prowadzący

man-303792_640

Bartosz Zaleski

Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki UAM na kierunkach Matematyka i Informatyka. W latach 2010-2015 słuchacz studiów doktoranckich tego wydziału.Wieloletni komitetu organizacyjnego Mistrzostw Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym. Od 2014 związany zawodowo z IC Solutions. Prywatnie fan szeroko pojętej fantastyki i dobrej kuchni.

Podczas zajęć student uzyska wiedzę i umiejętności niezbędne w procesie projektowania i implementowania systemu informatycznego wykorzystującego wielowątkowość i messaging. Zrozumie wyzwania stawiane projektantom skalowalnych systemów rozproszonych oraz nauczy się jak stworzyć testowalną architekturę aplikacji.

Informacje ogólne Partner
 • Semestr zimowy
 • ECTS: 4
 • Typ zajęć: zajęcia laboratoryjne, 30 godzin
GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB