Partnerzy


Wydział Matematyki i Informatyki UAM ściśle współpracuje z firmami z branży IT, aby zapewnić swoim studentom różnorodność obszarów nauki oraz pozwolić im posiąść wiedzę dostosowaną do oczekiwań pracodawców na współczesnym rynku pracy.

 

Od początku przyświeca nam jasny cel – tworzyć nową jakość w edukacji. Jako wyłączny Partner LEGO® Education w Polsce wraz z naszą Fundacją ALE Nauczanie, zaangażowanym zespołem ekspertów oraz kadrą jedynych w Polsce, certyfikowanych trenerów Akademii LEGO Education realizujemy tę misję od lat.

Dzieci zasługują tylko na to, co mamy najlepszego

To dewiza LEGO Education – osobnego działu LEGO Group poświęconego wyłącznie edukacji, z którą w pełni się zgadzamy. Inżynierowie, naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, dzisiaj siedzą w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące wyzwania, które wyzwolą u nich autentyczny zapał do odkrywania. Umożliwiamy szkołom spełnianie tych oczekiwań.

Nawet najpotężniejsze narzędzia są bezwartościowe bez umiejętności posługiwania się nimi

Uważamy, że przyszłość zostanie zbudowana za pomocą narzędzi STEM/STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) i oferujemy kompleksowe wsparcie we wdrożeniu tej koncepcji z LEGO Education. Dobieramy odpowiednie rozwiązania z szerokiego portfolio, prowadzimy certyfikowane szkolenia kadry, świadczymy opiekę gwarancyjną producenta. Jako jedyni przekazujemy naszym Klientom dostosowane do polskich wymogów materiały LEGO Education: instrukcje, podręczniki dla nauczycieli, scenariusze lekcji itp. Placówkom, które w pełni przyjmą pomysł LEGO Education na edukację, proponujemy uzyskanie certyfikatu LEGO Education Innovation Studio.

Dużo wysiłku wkładamy w działania faktycznie wspierające nauczycieli. Prowadzimy polskie edycje najważniejszych inicjatyw LEGO Education: konkursu FIRST® LEGO® League dla uczniów i LEGO® Education Teacher Award dla nauczycieli. Wokół programu LEGO Education Innovation Studio budujemy ogólnopolską sieć najlepszych jednostek edukacyjnych. Szeroko współpracujemy także ze środowiskiem eksperckim realizując własne inicjatywy.

Entuzjaści Entuzjastom

Świata nie sposób zmienić w jeden dzień, dlatego z Klientami budujemy długotrwałe relacje oparte na zaufaniu. Poczucie edukacyjnej misji jest głęboko osadzone w całym naszym zespole od samego początku – spółkę AKCES Edukacja zawiązało małżeństwo matematyków i fizyk. Rozwiązania LEGO Education wprowadziliśmy jako pierwsi na polski rynek w  2001 roku (wtedy LEGO Dacta), a w 2011 roku uzyskaliśmy status oficjalnego dystrybutora LEGO® Education. Z doświadczenia wiemy, czego potrzebuje polska szkoła, by uczniowie byli bardziej przygotowani do wyzwań współczesności. Zapraszamy do współpracy wszystkich Entuzjastów!

Allegro pełne pomysłów

Powstaliśmy w 1999 roku, tworząc polski e-commerce od zera. W ciągu 15 lat staliśmy się częścią globalnej struktury, która zarządza 75 serwisami w 17 krajach na 3 kontynentach. Od początku przyświeca nam ten sam cel – radość kupowania i sprzedawania online. Dzisiaj społeczność Allegro w Polsce liczy 12,5 mln Użytkowników.

Nad rozwojem i bezpieczeństwem Allegro czuwamy w zespole blisko 1500  pracowników. Dajemy naszym Użytkownikom najlepsze narzędzia: sprzedawcom dotarcie do gigantycznego rynku bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych, a kupującym największy sklep w naszej części Europy.

Allegro pełne technologii

Podążając za potrzebami naszych Użytkowników udostępniamy te usługi również za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Za wszystkim stoi zaawansowana technologia dotykająca kluczowych obszarów: Big Data, Security czy Mobile oraz zwinne praktyki rozwoju oprogramowania. Dzielimy się naszą wiedzą na blogu technicznym, podczas wykładów na konferencjach i uczelniach, poprzez uczestnictwo w meetup’ach społeczności developerskich oraz za pomocą Allegro Open Source. W tym celu powstała marka Allegro.tech, by za jej pomocą świat dowiedział się kim jesteśmy i co robimy. Jest to marka najwyższej klasy inżynierów pracujących w naszej firmie. Więcej na: http://allegro.tech

Firma Apollogic jest rozpoznawana na rynku europejskim dzięki innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu analityki biznesowej, zarządzania informacją, optymalizacji procesów biznesowych, a także znana z wysokich kompetencji w tworzeniu dedykowanych aplikacji mobilnych i wieloplatformowych. Apollogic świadczy usługi zarówno w zakresie funkcjonalnym jak i technicznym m.in. w obszarach ERP, CRM i SRM, bazując na rozwiązaniach takich producentów, jak: SAP, Oracle, Microsoft. Firma rozwija także nowoczesne produkty SAP Fiori oparte na technologii SAPUI5. W obszarze zainteresowań Apollogic leżą również najnowsze technologie, takie jak tematyka związana z Big Data oraz koncepcje Internet of Things. Naszą specjalistyczną wiedzę oraz bogate doświadczenie rynkowe potwierdzają liczne narody m.in. Lider IT 2014 w kategorii BI Trends, Poznański Lider Przedsiębiorczości 2014, Gepard Biznesu 2015, 2013, 2012 i 2011 oraz Zwycięstwo na SAP Demo Jam w Maastricht.

W Apollogic, najcenniejszym zasobem jest kapitał ludzki, dlatego:
– realizujemy potrzebne i ważne zadania, dające zawodową i osobistą satysfakcję,
– dzięki zachowaniu harmonii między pracą a życiem prywatnym, budujemy trwałe relacje i znajdujemy przyjemność z wykonywania nowych zadań,
– tworzymy indywidualne relacje oparte na szacunku i wsparciu nieszablonowego myślenia,
– motywują nas ambitne przedsięwzięcia i wyzwania,
– zapewniamy warunki do rozwoju – podstawy wiedzy, pewności i otwartości.

Jesteśmy zespołem ludzi o różnych kompetencjach, którzy patrząc z wielu perspektyw tworzą spójne rozwiązania.

Firma ATREM SA rozpoczęła działalność w 24 listopada 1999 roku w wyniku restrukturyzacji Działu Pomiarów i Automatyki byłego Wielkopolskiego Okręgowego Zakładu Gazownictwa w Poznaniu. Od tamtego czasu firma sukcesywnie rozbudowuje się zdobywając kompetencje w różnych gałęziach przemysłu. Główne obszary działalności firmy ATREM to realizacja inwestycji oraz serwisu w obszarze automatyki, informatyki, teletechniki i ochrony przeciwkorozyjnej w przedsiębiorstwach sieciowych (głównie gazownictwo, wod-kan oraz ciepłownictwo) oraz w przemyśle i budownictwie (budynki użyteczności publicznej).

Od 2007 roku ATREM tworzy Grupę Kapitałową ze spółką CONTRAST (ATREM ma w niej 100% udziałów), która zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem sieci i instalacji elektroenergetycznych. Do Grupy w 2008 roku dołączyła spółka ELEKTRO-SYSTEM zajmująca się projektowaniem oraz wykonawstwem sieci i instalacji elektrycznych. Od 18 grudnia 2008 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Poza wymienionymi wyżej obszarami działalności (automatyka, teletechnika, aktywna ochrona przeciwkorozyjna) od 2003 ATREM zajmuje się produkcją systemów informatycznych dla przemysłu (ze szczególnym nastawieniem na systemy paszportyzacji oraz telemetrii i zdalnego zarządzania (SCADA)). W 2005 powołany został Pion Informatyki zajmujący się produkcją całej gamy produktów informatycznych służących do technicznej obsługi i nadzorowania infrastruktury sieciowej i przemysłowej (Paszportyzacja, GIS, SCADA, CMMS). Produkty te integrowane są w ramach platformy ENTIA. Świadczymy także usługi w zakresie wdrożeniowym i serwisowym wytwarzanego oprogramowania.

BCC jest niezależną firmą konsultingową, specjalizującą się w usługach SAP, outsourcingu IT i rozwoju oprogramowania.

Koncentrujemy się na obsłudze przedsiębiorstw komercyjnych. Pracujemy dla dużych firm polskich i korporacji międzynarodowych. Realizujemy projekty na całym świecie. BCC jest jedną z największych firm wdrażających systemy IT w Polsce.

Zatrudniamy ponad 200 osób, w tym ok. 190 konsultantów SAP (największy zespół SAP w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej i Wschodniej). Kompetencje konsultantów są potwierdzone przez ponad 200 certyfikatów SAP, Oracle, Microsoft, HP, IBM, SUN, oraz certyfikatów innych renomowanych instytucji, jak APICS i PMI (Project Management Institute). Centrala BCC znajduje się na terenie Nickel Technology Park Poznań (NTPP) w Złotnikach k. Poznania. Ponadto, funkcjonują biura BCC w Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy oraz spółka BCC w Niemczech z biurem w Berline. Do Grupy BCC należą również spółki 7milowy i External Services.

Przychody BCC w 2014 roku wyniosły 74,8 mln zł. Ok. 40% przychodów stanowi eksport usług – BCC jest jednym z największych polskich eksporterów usług IT. Trzy centra kompetencyjne BCC to: BCC SAP Experts, BCC Data Centers, BCC Software Factory.

BCC SAP Experts – usługi SAP

Strategicznym partnerem BCC jest SAP – największy światowy producent oprogramowania wspierającego zarządzanie. BCC jest największym i najbardziej doświadczonym partnerem SAP w Polsce a także – liderem polskiego eksportu usług SAP. Centrum kompetencyjne SAP w BCC świadczy pełen zakres usług związanych z systemami SAP.

BCC Data Centers – outsourcing IT

Drugim głównym elementem oferty BCC jest outsourcing IT świadczony w oparciu o bezpieczną infrastrukturę BCC Data Centers. Oferta BCC Data Centers to m.in. managed hosting, kolokacja IT, zapasowe centrum przetwarzania danych. Usługi outsourcingowe i serwisowe realizuje dedykowana organizacja serwisowa – Centrum Outsourcingowe BCC.

BCC Software Factory – rozwój oprogramowania

BCC Software Factory rozwija innowacyjne aplikacje wspierające dowolne procesy biznesowe w przedsiębiorstwach oraz scenariusze współpracy pomiędzy partnerami biznesowymi. Przygotowujemy rozwiązania, zarówno szyte na miarę dla klientów (tzw. custom development) jak i bazujące na standardowych platformach (np. Sharepoint, SAP) lub na naszych autorskich rozwiązaniach (BCC ECM, Edistrada, BeeOffice).

Firma Beyond.pl Sp. z o.o. powstała w 2005 roku i jest pierwszym w Polsce neutralnym telekomunikacyjnie centrum danych oferującym usługi IT dla biznesu. Data Center 2 jako jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymało certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA-942 zaświadczający najwyższy standard bezpieczeństwa przechowywanych danych. W firmowym katalogu usług znajdują się m.in.: kolokacja, chmura obliczeniowa, infrastruktura dedykowana czy kompleksowa administracja IT. Oba centra danych Beyond.pl ulokowane są w Poznaniu, a ich łączna powierzchnia to 12 800 m2.

NASZE ATRYBUTY

INNOWACJA – jesteśmy pierwszym w Polsce centrum danych z dwoma różnymi systemami zasilania awaryjnego (statyczny i dynamiczny UPS) oraz z dwoma innymi systemami chłodzenia (tradycyjny z szafami klimatyzacyjnymi oraz adiabatyczny). Stworzyliśmy także pierwszą w Polsce publiczną chmurę obliczeniową e24cloud. Jako pierwsi w kraju wdrożyliśmy system SAP do clouda.

BEZPIECZEŃSTWO – Data Center 2 to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum danych z najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa Rated 4 wg amerykańskiej instytucji ANSI. Obiekt jest „fault tolerant infrastructure”, czyli w pełni odporny na awarie. Oznacza to, że Klient nigdy nie traci dostępu do danych. Oba nasze centra danych pomyślnie przeszły też audyt ISO 27001:2013 dotyczący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.

WSPARCIE KLIENTA – chcemy być zaufanym doradcą naszych Klinetów, a zakup usługi to dla nas dopiero początek współpracy. Oferujemy wsparcie i stały monitoring 24/7/365. Nasi eksperci pomagają w administracji i rozbudowie środowisk. Pracujemy z uznanymi na świecie partnerami technologicznymi (m.in. Intel, Lenovo, Dell EMC, VMware, Veeam).

WYDAJNOŚĆ – tworzymy zoptymalizowane środowiska IT skalowalne w czasie rzeczywistym w przypadku cloud computingu. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze współczynnik zużycia energii PUE w Data Center 2 osiąga najniższy w Polsce poziom 1.1. Ciepło powstałe w wyniku prac urządzeń zużywamy do ogrzewania części biurowej, a oświetlenie i sprzęt wykorzystujemy maksymalnie efektywnie.

Więcej informacji o nas na Facebooku https://www.facebook.com/beyonddatacenter/, Twitterze https://twitter.com/beyondpl, LinkedIN https://www.linkedin.com/company/2635847/ oraz naszej stronie www https://beyond.pl/!

Zobacz Data Center 2 od środka! https://www.youtube.com/watch?v=8Rrc0MfyleM

Software Solutions Center

Software Solutions Center, we Wrocławiu od 2004 roku, w Poznaniu od 2015 roku,  jako centrum rozwoju oprogramowania  i usług informatycznych firmy Capgemini specjalizuje się w tworzeniu indywidualnych rozwiązań IT  dla znanych na całym świecie,  renomowanych klientów. Z naszych rozwiązań korzystają m.in.: Volkswagen, ZDF, KIR.

Obecnie Software Solutions Center zatrudnia niemal 1000 specjalistów branży IT, którzy zajmują się głównie:

 • Projektowaniem, tworzeniem, testowaniem oraz wdrażaniem indywidualnych rozwiązań IT w oparciu o nowoczesne technologie programistyczne, takie jak Java, czy .NET, platformy bazodanowe (np. Oracle), Business Intelligence oraz technologie mobilne (np. Android, iOS, Windows Phone);
 • Projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem nowych rozwiązań programistycznych w ramach środowiska SAP;
 • Architekturą złożonych systemów informatycznych – projektowanie rozwiązań klasy Enterprise, konsulting;
 • Zarządzaniem projektami informatycznymi w oparciu o metodyki zwinne i klasyczne – stosujemy metodyki stworzone na bazie międzynarodowych standardów (takich jak Scrum, RUP) wzbogacone o nasze doświadczenia;  w zarządzaniu projektami opieramy się na standardach, tj. PMBOK (PMI) oraz ITIL;
 • Wsparciem funkcjonowania systemów indywidualnych oraz SAP.

Więcej na naszej stronie internetowej:
http://www.capgeminisoftware.pl/

Firma Ciber Polska rozwija swoją działalność na terenie Poznania.

11 czerwca odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia nowego biura firmy Ciber w Poznaniu. W związku z dynamicznym rozwojem i ambitnymi planami firma zdecydowała się na zwiększenie powierzchni biurowej, a co za tym idzie wzrost zatrudnienia – ze 180 osób na początku 2015 roku do około 320 osób w 2016 roku.

Firma Ciber działa na rynku IT od prawie 40 lat. Jest to firma konsultingowa o globalnym zasięgu, świadcząca profesjonalne usługi w branży IT, księgowości oraz rekrutacji. Spółka notowana jest na giełdzie nowojorskiej, a jej obroty sięgają blisko 1 biliona dolarów w skali roku. Globalnie spółka zatrudnia około 7000 specjalistów. Biuro w Poznaniu jest pierwszym oddziałem i głównym Centrum Kompetencyjnym Ciber w Europie Centralnej. Ponad 200 ekspertów różnych narodowości udziela wsparcia klientom z całego świata. Poszukiwani są tu przede wszystkim specjaliści z zakresu IT, HR oraz finansów. Dodatkowo firma Ciber prowadzi program stażowy dla studentów ostatnich lat studiów, zainteresowanych rozwojem w międzynarodowej korporacji. Wszystkie aktualne ogłoszenia można znaleźć na stronie http://www.ciber.com/pl/index.cfm/careers/search-apply-for-jobs/.

Strona internetowa http://www.ciber.com/pl/who-we-are/about-us/company-overview/.

Egnyte jest amerykańską firmą z siedzibą główną w Dolinie  Krzemowej, posiadającą w Poznaniu dział R&D liczący ponad 80 osób.

Jesteśmy liderem w zakresie tworzenia i rozwijania Enterprise File Sharing dla klientów biznesowych. Nasze oprogramowanie pozwala na bezpieczny dostęp do plików z różnych urządzeń w ramach otwartej platformy, umożliwiającej klientom korzystanie z wielu aplikacji za pomocą jednego interfejsu.

Do Poznania przenoszonych jest coraz więcej kluczowych projektów IT.

Co warto podkreślić Egnyte będzie kontynuowało swój dynamiczny wzrost w Poznaniu, będąc głównym centrum R&D firmy. Firma oferuje nowe miejsca pracy dla programistów: JavaScript, Java, Python, oraz w dziedzinach takich jak: testowanie oprogramowania, DevOPS, design, analiza hurtowni danych (Big Data).

GFT to międzynarodowa firma IT. Tworzymy oprogramowanie dla 9 z 10 największych banków inwestycyjnych na świecie. GFT Group to globalny partner technologiczny dla cyfrowych wyzwań przyszłości. Oferujemy możliwość pracy w międzynarodowych projektach IT dla programistów, testerów, inżynierów wsparcia aplikacji, menedżerów projektów oraz analityków biznesowych. Zatrudniamy ponad 3300 osób na całym świecie. Nasze polskie biura znajdują się w Łodzi oraz Poznaniu, gdzie zatrudniamy już ponad 600 osób. GFT Polska to prestiżowe połączenie świata IT oraz świata wielkich finansów. Nasze oprogramowanie trafia na Wall Street oraz do klientów w City of London. GFT jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego.

GFT Group oferuje technologiczną ekspertyzę, siłę innowacji, oraz najwyższą jakość od ponad 25 lat. Z globalnym zespołem 3300 pracowników i 1200 specjalistów, firma jest obecna w 11 krajach za pośrednictwem 32 biur. Grupa GFT jest notowana na giełdzie we Frankfurcie (Prime Standard).

Dostarczamy systemy giełdowe, tradingowe oraz systemy służące do zarządzania ryzykiem finansowym. Praca przy naszych projektach pozwala „zajrzeć” do świata rynków kapitałowych. Tworzymy systemy, które przetwarzają kilka milionów transakcji na sekundę (high frequency trading) oraz rozwijamy portfolio projektów typu Big Data. Jakość, niezawodność, wydajność oraz szybkość przetwarzania danych to standardowe wymagania naszych systemów. Od samego początku stawiamy na zwinne podejście przy tworzeniu oprogramowania (Scrum). Wprowadziliśmy też własny proces projektowania UX (User Experience).

Kładziemy nacisk na techniczny i biznesowy rozwój naszych pracowników. Zachęcamy do dzielenia się wiedzą w ramach naszej firmy, ale również poprzez wsparcie lokalnych społeczności IT (JUG, IT Pro&NET, LodQA, Geek Girls Carrots), grup studenckich oraz ogólnopolskich konferencji branżowych. Stwarzamy pracownikom przestrzeń do rozwoju, współpracy i integracji.

Zatrudniamy
• Programistów Java
• Programistów .NET
• Programistów JavaScript
• Testerów Oprogramowania
• Inżynierów Wsparcia Aplikacji
• Kierowników Projektów
• Analityków Biznesowych

Oferujemy pracownikom autorski program rozwoju kompetencji (Career Management System). Każdemu pracownikowi przydzielany jest Career Manager, z którym każdy pracownik ustala indywidualne cele zawodowe. GFT finansuje techniczne, miękkie oraz biznesowe szkolenia, techniczne egzaminy certyfikujące oraz udział w prestiżowych konferencjach branżowych. Nasza firma współfinansuje także studia podyplomowe.

gft.com/pl

facebook.com/GFTPolska

Kinguin jest jedną z największych platform transakcyjnych online, która pośredniczy w sprzedaży gier komputerowych i produktów cyfrowych. Zbudowaliśmy nasz serwis, aby ułatwić komunikację pomiędzy sprzedawcami i kupującymi, chronić interesy obu stron oraz móc oferować dobra cyfrowe w świetnej cenie. Od momentu powstania Kinguin w 2013 roku z naszych usług korzysta już ponad 5 milionów klientów i 4000 sprzedających na całym świecie.

Zespół Kinguin to ponad 350 osób – pasjonatów e-sportu, gamingu i nowych technologii. Dążymy do tego, aby dostarczać rozrywki fanom gier komputerowych, a jednocześnie rozwijać nasz biznes zachowując maksimum innowacyjności i transparentności. W poznańskim biurze Kinguin pracuje 140 osób w zespołach IT, Marketingu, Customer Support i HR.

Nasz stos technologiczny bazuje na wielu technologiach. Codebase utrzymujemy w PHP (przeważająca część kodu jest w tym języku), JavaScript (wraz z aplikacjami w Node.js, frameworki ReactJS, AngularJS), Java (bazując na frameworku Spring). Repozytoria kodu utrzymujemy w GIT + GITLAB. Do CI/CD używamy GITLAB-CI oraz JENKINS. Oprócz tego w naszych aplikacjach używamy technologii: Magento, MySQL, MongoDB, Cassandra, Hashicorp Consul, Hashicorp Vault, RabbitMQ, Kubernetes, Docker, Elasticsearch, Cassandra, Prometheus. Dbamy o jakość kodu (unit testy PHPUnit, Mocha, Junit, Codeception, Selenium, wyniki prezentujemy w SonarQube). Do zarządzania projektami wykorzystujemy JIRA, Confluence, Workplace, Slack. Pracujemy w metodykach zwinnych, w zależności od zespołu jest to Scrum lub Kanban.

Firma

Od ponad 20 lat pomagamy naszym Klientom przekształcać ich pomysły w wartości. Oferujemy doradztwo i kompleksową obsługę przedsiębiorstw i instytucji, bazując na wysokich kwalifikacjach oraz know-how z dziedziny sprzętu IT, usług i oprogramowania. Jako integrator rozwiązań opracowujemy
i realizujemy plany kompleksowej informatyzacji, w tym modernizacji i integracji istniejących już systemów informatycznych. Dzięki wykorzystaniu technologii, tworzymy środowisko informatyczne bardziej wydajne i bezpieczne umożliwiając szybkie i elastyczne reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe.

Ludzie

Tworzymy zespół ponad dwustu doradców, inżynierów i serwisantów działających na terenie całej Polski. Obecnie poza centralą w Poznaniu, posiadamy 6 filii zlokalizowanych w największych miastach Polski. W naszych strukturach działają także wyspecjalizowane działy do obsługi sektorów publicznego, detalicznego (sieci handlowe, hotele, restauracje), medycznego, bankowo – finansowego oraz dział sprzedaży partnerskiej.

Stwarzamy naszym pracownikom szanse na zdobycie specjalistycznej wiedzy, a także na rozwijanie ich kompetencji handlowych i menedżerskich. Szkolenia, udział w innowacyjnych projektach, współpraca z profesjonalistami pozwala na nieustanne doskonalenie swoich umiejętności.

Każdy z nas ma możliwość realizowania swoich zawodowych pasji, a wielu z nas spełnia się również na innych polach. Zobaczcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=2dpHGKNNwFw

Innowacje

Współpracujemy z czołowymi dostawcami najnowocześniejszych technologii IT. Korzystając z naszej wiedzy, w ramach pracy Działu Badawczo-Rozwojowego opracowujemy i realizujemy innowacyjne projekty dla bardzo wielu branż. Nasze rozwiązania testujemy i dopracowujemy w Komputronik Biznes LAB.

www.komputronikbiznes.pl

Świadczymy innowacyjne usługi programistyczne dla rynku urządzeń połączonych i współpracujących. Wykorzystujemy najnowsze technologie dostosowane do zapotrzebowania usługi doradztwa biznesowego, usługi z zakresu produkcji nowatorskiego oprogramowania oraz szeroki zakres usług z nim związanych, takich jak projektowanie UX/UI oraz zapewnienie jakości oprogramowania (QA) na każdym etapie jego cyklu życia. Posiadamy 12 centrów rozwoju oprogramowania (R&D) na całym na świecie, z których dostarczamy rozwiązania dla branż, m.in. motoryzacyjnej; urządzeń mobilnych; półprzewodników; technologii finansowych; TV i Broadcasting; marynistycznej, lotniczej i obronnej; medycznej i astronautycznej oraz IoT (Internet Rzeczy). Wiele z naszych rozwiązań znajduje zastosowanie w codziennym życiu, od smartfonów, poprzez telewizory i samochody do inteligentnych budynków i miast.

Netguru, z główną siedzibą w Poznaniu, to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie, świadcząca kompleksowe usługi konsultingowe z zakresu tworzenia aplikacji webowych i mobilnych, integracji systemów oraz designu i tworzenia autorskich rozwiązań programistycznych dla klientów z Europy Zachodniej, Azji, Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Na swoim koncie Netguru ma już ponad 180 ukończonych projektów z różnych branż dla klientów zarówno z wielkich korporacji, jak i start-upów we wczesnej fazie rozwoju. Specjaliści Netguru wykorzystują w projektach najnowsze technologie, działając w oparciu o sprawdzone metodologie Agile i Lean Startup.

Netguru dwukrotnie znalazło się w top 5 najszybciej rozwijających się firm w centralnej Europie według rankingu „Deloitte Fast 50”, a także na liście najszybciej rozwijających się spółek w Europie według Financial Times.

Jako pracodawca, Netguru, jako jedna z nielicznych w Polsce firm propaguje pracę zdalną i elastyczny czas pracy. Firma zatrudnia ponad 220 osób w całym kraju i zapewnia im najlepsze możliwe narzędzia do pracy, niezależnie, czy pracują w biurach czy zdalnie. Oprócz tego Netguru wspiera dynamiczny rozwój pracowników oferując szeroką ofertę warsztatów, szkoleń oraz umożliwiając uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach. Największym atutem firmy jest transparentność, efektywna komunikacja oraz wysoka jakość tworzonych produktów.

Netguru aktywnie wspiera lokalne społeczności deweloperskie i designerskie, biorąc udział oraz organizując różnego rodzaju wydarzenia dla uczestników spoza firmy. Do najnowszych przedsięwzięć należą: Dribbble Meetup, Netguru Digital Forum czy Netguru Code College.

pearson

Pe­ar­son IOKI to oko­ło 160-oso­bo­wy ze­spół zaj­mu­ją­cy się two­rze­niem plat­form i ma­te­ria­łów e-le­ar­nin­go­wych wspie­ra­ją­cych na­ukę ję­zy­ka an­giel­skie­go. Je­ste­śmy czę­ścią gru­py Pe­ar­son – mię­dzy­na­ro­do­wej or­ga­ni­za­cji z po­nad 200-let­nią hi­sto­rią, co daje nam moż­li­wość pra­cy nad pro­duk­ta­mi o glo­bal­nym za­się­gu, jak i re­al­ne­go kształ­to­wa­nia przy­szło­ści edu­ka­cji na świe­cie. Nasz ze­spół skła­da się z dzia­łów IT, Con­tent Cre­ation, Ef­fi­ca­cy Ana­li­tycs, Sup­port oraz jed­no­stek wpie­ra­ją­cych (Ad­mi­ni­stra­cja, HR, Fi­nan­se). Pracujemy w środowisku międzynarodowym, dzieląc naszą pracę między biura grupy Pearson zlokalizowane na całym świecie. W Pearson IOKI rozwijamy aktualnie kilka projektów, które prowadzimy w oparciu o metodykę Agile SCRUM.

Nasz dział IT, będący częścią Pearson English Technology, zatrudnia obecnie w Poznaniu ponad sto osób. Tworząc oprogramowanie, dostarczamy rozwiązania, które są skalowalne i testowalne. Po stronie przeglądarki korzystamy z frameworka Angular. Wykorzystujemy ES6, SASS, korzystając równocześnie z możliwości, które daje HTML5. Podczas rozwoju produktu współpracujemy ściśle z zespołem UX podczas licznych warsztatów lub codziennych spotkań. Oprogramowanie po stronie serwerowej tworzone jest w językach PHP5 (Symfony), Java (Spring), C# (.NET) oraz JavaScript (NodeJS). Programiści współpracują przy użyciu narzędzi GIT i Gerrit. Wykorzystywane są również narzędzia wspomagające Continuous Integration oraz Continuous Delivery.

W myśl hasła Pearsona “Always Learning” stawiamy na rozwój. Chętnie uczestniczymy w licznych szkoleniach oraz konferencjach w kraju i za granicą. Również w codziennej pracy systematycznie poszerzamy nasze umiejętności dzięki nowym zadaniom i różnorodnym obowiązkom.

Więcej o firmie na Facebook oraz LinkedIn.

primesoft

Primesoft Polska jest liderem rynku w zakresie produkcji i dystrybucji kompleksowych rozwiązań IT dla sektora biznesowego w kraju i za granicą.

Firma dostarcza systemy klasy Enterprise w zakresie elektronicznego przetwarzania, obiegu i archiwizowania dokumentów workflow|DMS oraz zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych BPM. Drugi filar działalności to systemy webowe, intranetowe oraz systemy mobilne. Primesoft Polska obsługuje spółki giełdowe, międzynarodowe koncerny, grupy kapitałowe, banki i instytucje finansowe, spółki sektora publicznego, a także wiele firm będących światowymi liderami w swoich branżach. Dostarczane przez Primesoft Polska rozwiązania wyróżniają się najwyższą jakością, skutecznością i elastycznością. Firma swój sukces zawdzięcza zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz zespołowi specjalistów. Wiedza i doświadczenie zdobyte w trakcie realizacji licznych wdrożeń, pozwala na optymalizację procesów biznesowych szybko i efektywnie, gwarantując stabilną i długookresową współpracę.

psi

PSI Polska Sp. z o.o jest częścią międzynarodowego koncernu PSI AG. Koncern istnieje od 1969 roku i jest wiodącym dostawcą systemów informatycznych dla logistyki, produkcji i energetyki. W 1998 roku spółka zadebiutowała na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie i obecnie posiada oddziały na całym świecie: w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Chinach i Wielkiej Brytanii. Oddział w Polsce istnieje od 2004 roku i dynamicznie się rozwija, w tej chwili zatrudnia niemal 200 pracowników. Odpowiadamy za rozwój produktów całego koncernu – to właśnie w Poznaniu zlokalizowany jest dział R&D. Oprócz tego wdrażamy i dopracowujemy systemy na potrzeby naszych klientów- zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju.

Roche Polska jest liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Każdego dnia wspomagamy lekarzy w ich codziennej walce o zdrowie i życie pacjentów, współpracujemy również ze środowiskami akademickimi i medycznymi.

Strategia Roche koncentruje się na diagnostyce molekularnej oraz terapiach celowanych. Firma posiada nowoczesne i unikalne portfolio w takich dziedzinach terapeutycznych jak: onkologia, nefrologia, transplantologia, reumatologia, neurologia, kardiologia i choroby zakaźne. Jest też liderem w diagnostyce medycznej – dostarcza systemy umożliwiające szybkie i dokładne wykrywanie chorób oraz monitorowanie ich przebiegu.

Roche działa w Polsce od ponad 100 lat. Współcześnie, firma obecna jest w kraju od początku lat dziewięćdziesiątych. Roche Polska wspiera rozwój polskiej gospodarki poprzez wielomilionowe inwestycje w badania i rozwój, transfer wiedzy oraz współpracę z polskimi naukowcami.

stx_next

STX Next – ŚWIATOWY LIDER W PROGRAMOWANIU W PYTHON

STX Next to wiodący softwarehouse specjalizujący się w usługach programowania w języku Python oraz jego frameworkach. Nasz sukces to efekt wiedzy zebranej przez lata współpracy z klientami, doświadczenie w programowaniu, jak i kluczowe kompetencje w tworzeniu i zarządzaniu całymi zespołami programistów.

STX Next to:

 • Światowy lider w programowaniu w języku Python
 • Specjaliści w stosowaniu technologii GAP, Django, Pyramid, Plone, JavaScript, Flask, webapp2, Zope, Twisted, Pylons, iOS, Android
 • Zespoły Agile składające się z programistów Python, front-end deweloperów, scrum masterów oraz testerów
 • Zespół deweloperów tworzących aplikacje mobilne na iOS oraz Android
 • Projekty realizowane dla klientów z Polski, Europy i USA
 • Doświadczenie zbierane od 2005 r. w programowaniu w Python oraz dostarczaniu zwinnych zespołów programistów

Firma ma siedziby w czterech miastach (Poznań, Piła, Wrocław, Łódź).

UAM prowadzi we współpracy z frimą studia podyplomowe w Pile.

zeto

ZETO S.A. w Poznaniu to nowoczesność, dynamiczne zarządzanie procesami informatycznymi, profesjonalizm i rzetelność. Jesteśmy integratorem systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w zakresie IT. Istniejąc od 50 lat, współtworzymy rynek informatyczny w Polsce, wytyczamy standardy rozwijając przy tym biznes naszych klientów. Nasze doświadczenie i stosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych oraz najwyższej klasy sprzętu komputerowego pozwala nam obsługiwać nawet najbardziej skomplikowane przedsięwzięcia teleinformatyczne. Naszym celem jest budowanie bezpiecznej i niezawodnej infrastruktury IT, pozwalającej na systematyczny rozwój firm naszych klientów. Bazując na  profesjonalnej wiedzy i wysokim potencjale usługowym umożliwiamy naszym klientom koncentrację wyłącznie na swojej głównej działalności, a w konsekwencji osiąganie sukcesów biznesowych.

Profesjonalizm, wysokie kompetencje pracowników, stosowanie wyłącznie najnowszych rozwiązań technologicznych dają naszym klientom gwarancję stabilności i wiarygodności naszych usług oraz pozwalają rzetelnie wywiązywać się z przyjętych zobowiązań. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług są od lat stosowane w naszej firmie międzynarodowe standardy jakościowe, czego dowodem są uzyskane certyfikaty ISO 9001, ISO/IEC 27001 oraz ISO/IEC 20000 gwarantujące klientom wysoki poziom satysfakcji.

ZETO S.A. w Poznaniu jest firmą, która swój model biznesowy opiera na nowoczesnych usługach outsourcingu IT dla podmiotów gospodarczych oraz projektowaniu i wykonywaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Naszą domeną jest także konsulting i wdrożenia systemów klasy ERP, wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Skupiamy wszystkie najważniejsze elementy projektów IT w jednym miejscu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i wykorzystując moce naszego nowoczesnego Data Center.